Mūsu koklētāju ansamblis piedalījās XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkos

 

     Tukuma Mūzikas skolas koklētāju ansamblis – Elēna Šteina, Marta Aleksandra Skudra, Nora Nameda Vasermane, Lauma Liepiņa un Ilze Elizabete Muceniece un skolotāja Kristīne Eltermane kuplināja lielo un vareno XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku dalībnieku pulku!

     Svētki norisinājās Rīgā no 2023. gada 30. jūnija līdz 9. jūlijam. Esam bezgala priecīgas par dižo gājienu Rīgas ielās 2.jūlijā un daudziem kvēliem sveicieniem Tukuma Mūzikas skolas koklētāju ansamblim! Tās pašas dienas vakarā dziedājām, dejojām un elpojām kopā ar tūkstošiem dalībnieku svētku Atklāšanas koncertā laukumā pie Arēnas. 

     4.jūlijā sākās kokļu mūzikas lielkoncerta “Laika upe” mēģinājumi izstāžu kompleksā Ķīpsala, kur katrs diriģents izslīpēja savu priekšnesumu līdz pilnībai. Programma vēsta, ka “Laika upe plūst starp diviem krastiem – mūžīgo un laicīgo. Tautas dziesmas izteiktais vārds un melodija ir kā pārcēlāji vai laivenieki laika upē, kas plūst cauri laikam – garām laikmeta lielajiem notikumu lokiem, cauri vasarām, ziemām un rudeņu vētrām, vienmēr saglabājot sava pār-cēlāja un tālāk-vedēja patību. Kokles skanējums vienmēr ir skanējis līdzās tautasdziesmai, tāpēc koncerts balstās uz pamatvērtībām – tautasdziesmu, dabu un koklētāju; tā pamatā ir skaņdarbi, kas parāda kokles skanējuma daudzpusību, atskaņojot dažādu laiku latviešu komponistu skaņdarbus.

     Vērienīgajā kokļu lielkoncertā piedalījās ap 400 koklētāju trīs vecuma grupās, to vadīja 4 virsdiriģenti un dažādu mūzikas žanru viesmākslinieki. Skanisko pamatu veidoja vairāku paaudžu latviešu komponistu tautasdziesmu interpretācijas un īpaši lielkoncertam radītie Valta Pūces un Aigara Raumaņa jaundarbi.”

     Dižkoncertā piedalījās Latvijas koklētāju ansambļi (virsvadītājas: Kristīne Dmitrijeva, Ilze Žvarte, Anda Eglīte un Valda Bagāta); diriģents Artūrs Oskars Mitrevics; Līga Griķe (koncertkokle); Kaspars Zemītis (ģitāra); vīru kopa “Vilki”; Latvīte Cirse (etnokokle); Inese Mičule (balss); sitaminstrumentālisti Elvijs Endelis, Mikus Bāliņš, Edvards Muzikants un Reinis Tomiņš; vokālais ansamblis “Ēra”, vadītāji – aktieri Toms Harjo un Zane Jančevska. Lielkoncerta mākslinieciskā vadītāja – Kristīne Dmitrijeva. Koncerts bija interesants un atšķirīgs ar savu oriģinalitāti un mūsdienīgumu.

     Svētku laikā paguvām arī pastaigāt pa Rīgas parkiem, apmeklēt Pūtēju orķestru koncertu “Laiks iet pāri”, izdancoties īstā zaļumballē un padziedāt vakaros kopā ar citiem Rīgas 6.vidusskolā.

     Mūsu skolotājai Kristīnei Eltermanei lielo svētku dienas bija sevišķi piesātinātas, jo vajadzēja kā koklētājai uzstāties gan koncertā “Laika upe’, gan kokļu mūzikas naktskoncertā, gan lielajā noslēguma koncertā “Kopā augšup” Mežaparka estrādē. Paldies skolotājai par lielo ieguldīto darbu, sagatavojot Tukuma Mūzikas skolas koklētāju ansambli! 

Please follow and like us:

Similar Posts