attels-6

    Šis apbrīnojami virtuozais instruments ar vieglu, gaisīgu, it kā “plīvojošu” skanējumu, kas atgādina putnu dziedāšanu, pieder pie koka pūšaminstrumentu grupas.
Flautas skaņa atgādina maģiju. Zemais reģistrs ir noslēpumains un maigs, vidējā reģistrā veidojas pārsteidzoši skaistas skaņas – neparasti skaidras, tīras un caurspīdīgas, savukārt augšējā reģistra skanējums ir spilgts un  pamanāms. Ne velti flauta ieņem īpašu vietu daudzu tautu folklorā un pasakās, tai nereti ir piešķirtas mistiskas īpašības. Flautas melodiskais skanējums pieredzējuša mūziķa rokās spēj ne tikai sniegt estētisku baudījumu, bet arī vienkārši apburt ar savu izteiksmīgo un caurstrāvojošo mūziku.

Flautu plaši lieto kā soloinstrumentu, tā arī dažāda veida orķestru un ansambļu sastāvā, arī džeza mūzikā. Flauta ir izplatīts pūšaminstruments, tā vienkāršības dēļ parocīgs bērnu mūzikas apmācībā.

Pētnieki ir atklājuši, ka flautas stundām ir pozitīva ietekme uz bērnu intelektuālo attīstību, imunitāti un preventīvu ietekmi uz elpošanas ceļu slimībām.

Flautai ir ne tikai bagāta un slavena vēsture, bet arī unikāls lietojumu klāsts. Iespējams, ka tas ir saistīts ar to, ka šis instruments pieder pie viena no senākajiem, ja ne vissenākajiem instrumentiem, ar kuru palīdzību mūsu senie senči mēģināja izveidot mūziku pirms desmitiem tūkstošu gadu. Vecākā flauta tika atklāta Ļubļanā, Slovēnijā, 1998. gadā. Šajā instrumentā, kas izgatavots no alu lāča kauliem, ir četri caurumi. Paleontologi uzskata, ka šī flauta ir 43 000 – 82 000 gadu veca.

Ir 30 veidu flautas, kas tiek ražotas gandrīz piecdesmit pasaules valstīs. Vidējais flauta svars – 600 grami.

Flautu spēlēja izcilas personības. Leonardo Da Vinči, Jānis II, Martin Luther, imperators Nikolajs I, Enrico Caruso, Vudijs Allens, M. Glinka un daudzi citi.

Uzņemšana:
• Sagatavošanas klasē – 6, 7 gadi
1. klasē (programmā 20V) – 7 – 9 gadi
Mācību ilgums:
• Sagatavošanas klasē – 1 gads
Programmā 20V – 6 gadi (1.-6.klase; iespēja turpināt mācības 7. klasē, ja vēl nav pabeigta pamatskola un audzēknis vēlas turpināt profesionālo izglītību mūzikā)
Mācību priekšmeti:
• Sagatavošanas klasē – flautas spēle, mūzikas mācība
Programmā 20V – flautas spēle, solfedžo, mūzikas literatūra, kolektīvā muzicēšana, vispārējās klavieres.

Flautas spēles pedagogi – Dace Pētersone, Sanita Zariņa