Ludviga van Bēthovena mūzikas stunda

      2.maija pēcpusdienā Tukuma Mūzikas skolā viesojās mūsu novadniece izcilā pianiste Aurēlija Šimkus un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas stīgu kvartets ‘SOLEIL” – Emīlija Bukša (1.vijole); Patrīcija Penīskola Iļasova (2.vijole); Viktorija Viktorova (alts) un Zenta Evita Timermane (čells).

Koncertstundu pavadījām klausoties Vīnes klasiķa diženā Ludviga van Bēthovena mūziku. Mūsu audzēkņiem bija iespēja klātienē iepazīties ar klasisku stīgu kvartetu, par ko tēlaini pastāstīja vijolniece Emīlija Bukša. Katram instrumentam ir nozīmīga loma kopējā skaņu audumā, tādēļ jaunajiem klausītājiem tika dotas norādes, kā izsekot instrumentu savstarpējai saspēlei Ludviga van Bēthovena 2.stīgu kvartetā op.2., Nr.18. Sol mažorā.

Un tad kvartets pārņēma “simfoniskā orķestra” lomu, lai kopā ar pianisti Aurēliju Šimkus atskaņotu vienu no skaistākajiem klavierkoncertiem – L.van Bēthovena Piekto! Enerģijas un vitalitātes mūzikas paraugs ar spožām pasāžām un dziļi emocionālām tēmām ir šis klavierkoncerts.

9.maija vakarā Rīgā Lielajā ģildē Aurēlija Šimkus spēlēs Bēthovena 5.klavierkoncertu kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri diriģenta Jāņa Stafecka vadībā.

Please follow and like us:

Similar Posts