Izskanējis festivāls ,,Satiksimies Tukumā”

2023.gada 19.aprīlī Tukuma pilsētas Kultūras namā notika gadskārtējais mūzikas skolu festivāls ,,Satiksimies Tukumā”. Koncertā uzstājās Tukuma Mūzikas skolas, Engures Mūzikas un mākslas skolas un Kandavas Mākslas un mūzikas skolu audzēkņi

Mūsu kopīgā trīspusējā skolu draudzība ar festivāla rīkošanu  aizsākās 1998.gadā un joprojām mēs “Satiekamies Tukumā”. Tā ir iespēja ielūkoties mūsu draudzīgo skolu darbībā, pedagogiem dalīties pieredzē un audzēkņiem muzicēt uz vienas skatuves.

Šī gada festivāla noskaņā mūs ievadīja Tukuma Mūzikas skolas koklētāju ansamblis ar I.Šablovskas skaņdarbu “Augšup”. Augšup, tik uz priekšu, tik uz augšu – tāds bija festivāla moto. Koklētāju ansamblis republikas skatē pirmo reizi piedaloties B grupā ir izcīnījis 2.pakāpes diplomu un ceļazīmi uz XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem. Apsveicam kokles spēles skolotāju K.Eltermani un novēlam veiksmīgu gatavošanos lielajiem svētkiem!

Mūsu festivālā piedalījās vairāki vokālie ansambļi. Priekšnesumus sniedza Tukuma MS skolotājas Ināras Vičmanes vadītie ansambļi “Kriksis” un “Kreksis” un Kandavas MMS popgrupa “Taustiņi” (skolotāja A.Vilkauša), katram ansamblim savs ampluā, kas pārliecina par izvēlēto dziedāšanas stilu.

Netika aizmirsts arī Kultūras nama flīģelis, pianistu saimi pārstāvēja divi klavieru dueti – Tukuma MS pianistes Helēna Tīna Dubrovska un Evelīva Šmita (skolotāja J.Bērziņa) ir labi saspēlējušās mūzikas skolas gados, kā arī labu ansambļa izjūtu veicina abu meiteņu draudzība dzīvē. Kandavnieku mazos pianistus Lanu Barkāni un Kristu Kristiānu Bombrovski sagatavoja skolotāja Dz.Linde.

Festivālā muzicēja arī Tukuma MS jaunāko un vecāko klašu vijolnieku ansambļi skolotājas D.Šplītes-Lisovas vadībā, iesaistot kā koncertmeistares audzēknes Paulu Zariņu (skolotāja M.Zute) un H.T.Dubrovsku (skolotāja J.Bērziņa). Mūsu festivāls nav iedomājams bez akordeonistu ansambļa uzstāšanās skolotājas D.Akmanes-Moricas-Okmanes vadībā.

Visplašāk festivālā bija pārstāvēti pūšaminstrumenti. Spēlēja Tukuma MS flautu duets Lea Ozola un Estere Doveika (skolotāja S.Zariņa, koncertmeistare N.Mežgale), gan Kandavas MS flautu ansamblis (skolotāja E.Grīva).

Saksofonu priekšnesumu pārstāvēja gan  Tukuma MS skolotājas E.Folkbergas šajā mācību gadā izveidotais trio ar sitaminstrumentu skolotājas S.Strautnieces piedalīšanos (koncertmeistare N.Mežgale), gan Engures MMS instrumentālais ansamblis un saksofonu ansamblis skolotāja U.Folkberga vadībā (koncertmeistare A.Freināte), jau ar ievērojami  lielāku uzstāšanās pieredzi.

Visbeidzot skatuvi ieņēma lielākais kolektīvs – Tukuma MS pūtēju orķestris. Orķestra vadītājs un diriģents Uģis Strauja, mērķtiecīgi strādājot, ir iestudējis interesantu un daudzveidīgu repertuāru. Orķestris nemitīgi pilnveidojas, spēlē aizvien labāk, tiek apgūts jauns repertuārs. Skolas audzēkņiem patīk spēlēt orķestrī un uzstāties koncertos un šķiet, ka par to viņiem arī ir prieks.

Paldies visiem audzēkņiem un absolventiem, kuri piedalījās festivālā, skolu direktoriem par atbalstu, skolotājiem par piedalīšanos un audzēkņu sagatavošanu, vecākiem par atbalstu un sirsnīgajiem aplausiem festivālā.

                                                                       Lai nākošgad atkal skan ,,Satiksimies Tukumā”!

Please follow and like us:

Similar Posts