Draudzības koncertā

15. aprīļa pusdienlaikā Jaunmoku pils skaistajā un skanīgajā Kolonnu zālē izskanēja Draudzības koncerts, kurā muzicēja Jūrmalas Mūzikas vidusskolas un Tukuma Mūzikas skolas pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu klašu audzēkņi.

Draudzība mūzikas skaņās Tukuma skolai ar Jūrmalas vidusskolu turpinās jau vairāk  kā 20 gadus, pārmaiņus rīkojot koncertus Tukumā un tad Jūrmalā. Pēc trīs gadu ierobežojumu pārtraukuma perioda bija patiess prieks tikties pedagogiem, audzēkņiem un klausītājiem koncertā, kurš katru gadu tiek gaidīts. Tā vienlaikus ir arī laba pedagoģiskās pieredzes apmaiņa pedagogiem, kā arī muzikālā pieredze audzēkņiem. Daudzveidīgajā koncerta programmā skanēja liriski, poētiski un virtuozi  skaņdarbi flautu, saksofona, mežragu, trompetes, trombona, tubu un marimbas spēles audzēkņu izpildījumā. Koncerta dalībnieku vidū gan pirmklasnieks, eifonija spēles audzēknis no Tukuma   Klāvs Āboliņš   ar vācu bērnu dziesmu – Izlūkos, gan arī Jūrmalas vidussskolas 12. klases saksofona spēles audzēknis Gustavs Jākobsons ar Rodžera Bautrija Divertismenta 1. daļu, klausītājiem parādīja kādas ir muzikālās izaugsmes iespējas  no pirmklasnieka līdz vidusskolas topošajam absolventam. Tukuma Mūzikas skolai ir vairāki  absolventi, kuri turpina un ir turpinājuši mācības tieši Jūrmalas Mūzikas vidusskolā un vēlak arī Mūzikas akadēmijā.

Sestdienas koncertā ar īpašu prieku klausījāmies mūsu skolas absolventu Gustavu Jākobsonu un Emīlu Lisovu  , kuri ar labiem panākumiem turpina mācības Jūrmalas Mūzikas vidusskolā un gūstot atzīstamus rezultātus vairākos konkursos.

  Koncerta daudzveidīgo programmu noslēdza  Jūrmalas vidusskolas sitaminstrumentālistu priekšnesums – Džoakīno Rosīni – Fināla maršs no operas Vilhelms Tells, atraktīvi un virtuozi spēlējot uz marimbas vienlaikus trīs mūziķiem, pedagogam Ģirtam Timmam, Emīlam Lisovam un Marisam  Matiasam Ojalam.

Paldies Jūrmalas un Tukuma skolu  pedagogiem, koncertmeistariem par audzēkņu sagatavošanu koncertam. Vēlēsim audzēkņiem un pedagogiem panākumus jaunu muzikālo virsotņu saniegšanā.

                            Normunds Krūmiņš

Please follow and like us:

Similar Posts