Starptautiskā Mūzikas diena un Opus-1

    2.oktobra pēcpusdienā Tukuma Mūzikas skolā svinējām Starptautisko mūzikas dienu! To iesākām ar kopīgi dziedātu mūsu izcilā komponista Pētera Butāna sacerēto himnu skolai “Mūzika”. Pēc tam iepazīstinājām klausītājus ar Pētera Butāna daiļradi un viņa atstāto mūzikas mantojumu. Lepojamies, ka grandiozo vokāli simfonisko darbu, izcilu pūtēju orķestra un daudzu citu opusu Lielais Meistars komponists Pēteris Butāns strādājis mūsu skolā!

Sekoja mūsu audzēkņu sacerēto skaņdarbu parāde “Opus-1” koncerts, kurā savus sacerējumus spēlēja Magdalēna Marta Dubrovska, Alise Rutkovska, Artūrs Bitenieks, Markuss Priede, Ieva Vīksne, Anna Vilka, Elīna Lenora Medne, Terēze Josta, Made Guļāne. Ar jaunu Ināras Vičmanes dziesmu “Paldies” uzstājās vokālais ansamblis “Kreksis”. Pateicība skolotājām Inārai Vičmanei un Velgai Žvirblei par audzēkņu rosināšanu rakstīt kompozīcijas!

Mūsu pasākumu “Opus-1” kuplināja trīs mūsējie absolventi – Kristiāna Millere, Edīte Štrausa un Rihards Jakuško, pastāstot par savām mūzikas gaitām un uzstājoties ar savām lieliskajām kompozīcijām! Iepazīstinot mūsu audzēkņus ar sevi, uzzinājām, kā viņi sākuši sacerēt mūziku, kā uzdrošinājušies atskaņot klausītājiem sarakstīto. Arī viņiem ir bijuši šaubu brīži, sevis pārvarēšanas grūtības, bet apbrīnojami, ka viņi ir ļoti mērķtiecīgi un vēlas daudz sasniegt.

Priecājamies par Kristiānas, Edītes un Riharda panākumiem, par koncertiem, darbu ierakstu studijā, videoklipiem un vēlam veiksmi albumu tapšanā!  Izrādās, ka tik daudz jau ir sasniegts!

                                                                                                 Ligita Zemniece

 

Please follow and like us:

Similar Posts