“Melns ar baltu satikās”

Tā vēstīja afiša par Tukuma Mūzikas skolas klavieru nodaļas audzēkņu koncertu, kas notika 22.februāra pievakarē skolas zālē.

Skolas pedagogi un audzēkņi veltīja šo koncertu 95.dzimšanas dienai, kuru skola atzīmēja 2022.gada 8.decembrī.

Jubilejas koncertā piedalījās visu klašu jaunie pianisti. No vismazākajiem censoņiem, kuri klavierspēles apguvi ir iesākuši pavisam nesen, līdz vispieredzējušākajiem  skolas audzēkņiem, kuriem skolas beigšanas apliecība jau ir kabatā, bet kuri turpina mācības skolas 9.klasē, gatavojoties iestājpārbaudījumiem kādā no Latvijas mūzikas vidusskolām.

Koncerta programma šoreiz bija īpaši interesanta un daudzpusīga. Tajā varēja dzirdēt mūziku no baroka līdz mūsdienām;  skanēja gan pasaulslaveni Johana Sebastiana Baha ērģeļu skaņdarbi, gan šī gada jubilāra, romantiķa, Edvarda Grīga opusi, gan arī mazāk dzirdēti Genādija Sasko un Tomasa Silvaina (Thomas Sylvain) džeza darbi un Katerinas Rollinas (Catherine Rollin) oriģinālskaņdarbi.

 Ar patiesu aizrautību un prieku spēlēja 1.klases audzēknes Bekija Kumalāne (sk. Mārīte Folkberga) un Elīza Rudzīte (sk. Naira Mežgale),  2.klases audzēknes Justīne Vītola (sk. Mārīte Folkberga), Magdalēna Marta Dubrovska (sk. Jeļena Bērziņa), Jānis Ozols (sk. Mārīte Zute), daudziem no kuriem šī ir pirmā nopietnā publiskā uzstāšanās.  Savas prasmes parādīja 3.klases pianiste Ieva Vīksne (sk. Mārīte Zute),  4.klases audzēkņi  Andrejs Drozdovs (sk. Mārīte Folkberga), Paula Zariņa (sk.Mārīte Zute), 5.klase audzēknes Lilija Ozola (sk. Mārīte Zute) un Elza Katrīna Lapiņa (sk.Mārīte Folkberga). Ar patiesi profesionālu sniegumu priecēja 7.klases audzēkņi Haralds Apinis (sk.Mārīte Zute),  Evelīna Vasiļonoka (sk.Mārīte Folkberga), un Emma Herta Dommere (sk. Natālija Župerka),  8.klases klavieru duets Adriana Elza Medne un Sofija Verza (sk. Jeļena Bērziņa), 9.klases pianistes Annija Jēgere un Madara Diāna Salmane (sk. Mārīte Zute). Daudzi no audzēkņiem ir titulēti dažādu Latvijas un Starptautisko konkursu dalībnieki. Koncerta skanējumu kuplināja 1.klases pianistu vokālais ansamblis skolotājas Ināras Vičmanes vadībā. Ansambļa koncertmeistare ir klavieru nodaļas 6.klases audzēkne Made Guļāne (sk. Mārīte Folkberga).  

Klavieru nodaļas audzēkņu koncerts atgriežas uz Tukuma Mūzikas skolas skatuves  pēc piecu gadu pārtraukuma, kad pandēmijas laiks pārtrauca jebkuras koncertdarbības iespēju, un tādēļ mums bija īpaši liels prieks par kuplo koncerta klausītāju un mūsu jauno mūziķu atbalstītāju pulku. Pateicamies mūsu audzēkņu ģimenēm par lielo izturību un atbalstu bērnu mācībās.

Koncerta noslēgumā skolas direktore Ligita Zemniece apsveica un izteica pateicības vārdus par paveikto darbu nodaļas pedagogiem un tās ilggadējai vadītājai Jeļenai Bērziņai, kā arī pašreizējai nodaļas vadītājai Mārītei Folkbergai.  Pateicība tika izteikta arī mūsu skolas ilggadējām skolotājām Inārai Ārgalei, Dainai Dzenei, Ilzei Brūvelei, kuras sniegušas ievērojamu ieguldījumu mūsu skolas darbībā un attīstībā, un  turpina mūs atbalstīt apmeklējot skolas pasākumus.

Skolotāja darba īpatnība ir tā, ka šī darba augļus var redzēt tikai ilgtermiņā. Tieši šādi pasākumi ļauj ar cerību lūkoties skolas nākotnē, jo skaidri demonstrē, ka talantīgu, apdāvinātu un darboties spējīgu un gribošu bērnu skaits neizsīkst!

Koncerts tika noslēgts ar kopīgu foto, kas iemūžināja šīs ziemīgi vēsās, bet saulainās dienas notikumu mūsu skolā.

                                                                                                               Naira Mežgale

Please follow and like us:

Similar Posts