LNSO koncerta ģenerālmēģinājumā

      Atsaucoties Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra fonda aicinājumam  apmeklēt Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) koncerta “Bēthovens un Dvoržāks” ģenerālmēģinājumu, Tukuma Mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi 10. marta rītā devās uz Rīgu uz Lielās Ģildes koncertzāli.
     Interesanti bija ielūkoties koncerta tapšanas procesā, redzēt un dzirdēt Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri klātienē!  Pie diriģenta pults bija viesdiriģents no Azerbaidžānas Fuads Ibrahimovs.
     Vispirms skanēja Ludviga van Bēthovena simfoniskā uvertīra “Egmonds”. Kā nākamo darbu klausījāmies Ludviga van Bēthovena Ceturto klavierkoncertu un sajūsminājāmies par talantīgo jauno pianistu Daumantu Liepiņu.
     Otrajā daļā skanēja Antonīna Dvoržāka Devītā simfonija un mēs bijām liecinieki, kā diriģents izstrādā atsevišķus skaņdarba posmus, kā strādā pie savas interpretācijas.
     Pēc ģenerālmēģinājuma sarunā ar diriģentu Fuadu Ibrahimovu ikvienam bija iespēja uzdot kādu jautājumu, kā arī iegūt mākslinieka autogrāfu.
     Pirms došanās uz mājām apmeklējām Okupācijas muzeju, lai apskatītu jauno ekspozīciju erudīta gida pavadībā.
     Esam patiesi priecīgi un gandarīti par iespaidiem bagāto dienu 10.martu.
     Liels paldies Latvijas Nacionālajam kultūras centram par organizatorisko darbu un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra biedrībai par mums dāvāto iespēju!
Please follow and like us:

Similar Posts