Izskanējis festivāls “Satiksimies Tukumā”

17.aprīlī Tukuma pilsētas Kultūras namā izskanēja ikgadējais Tukuma Mūzikas skolas festivāls-koncerts “Satiksimies Tukumā”.

Mūsu skolā audzēkņiem ir iespēja muzicēt dažādās kolektīvās muzicēšanas vienībās un tas ļoti bagātina koncerta programmu izveidi.

Festivālā-koncertā piedalījās skolotājas un koncertmeistares Ināras Vičmanes vadītie vokālie ansambļi “Kriksis” un “Kreksis”. Mazie un arī lielākie dziedātāji izjusti, ļoti sirsnīgi un vokāli skaisti atklāj dziesmu saturu un tēlainību.

Jaunāko un vecāko klašu vijolnieku ansambļi skolotājas Daces Šplītes-Lisovas vadībā, koncertmeistare Natālija Župerka, ir labi saspēlējušies un jūt cits cita plecu. Bērniem patīk spēlēt ansamblī un droši uzstāties, arī uz lielās skatuves.

Skolas koklētāju ansamblis, skolotājas Kristīnes Eltermanes vadībā, apgūst sarežģītu un mūsdienīgu repertuāru, parādot daudzpusīgas kokles spēles iespējas. Arī šoreiz dzirdējām smalku niansētu partitūru mūsu koklētāju izpildījumā.

Šogad pirmā lielā uzstāšanās bija skolotāja Normunda Krūmiņa vadītajam klarnešu trio (Alberts Sebastians Dommers, Kārlis Zaļais, Līga Emīlija Salmane).

Skolotājas Nairas Mežgales klavieru duets – 2.klases audzēknes Elīza Rudzīte un Evelīna Miķelsone ir jau ar starptautiska konkursa pieredzi, viņu uzstāšanās festivālā bija droša un pārliecinoša.

Uzstājās arī instrumentālais trio “In The Mood”  – Dace Šplīte-Lisova (vijole), Daiga Akmane-Morica-Okmane (akordeons) un Ināra Vičmane (klavieres) kopā ar solistu Ritvaru Ozolu un sitaminstrumentālisti Samantu Strautnieci, radot emocionāli patīkamu sajūtu, atklājot dziesmas saturu.

Vislielākais skolas muzikālais kolektīvs pūtēju orķestris skolotāja Uģa Straujas vadībā atskaņoja daudzveidīgu koncerta programmu, bet pārsteigums bija mūsu skolas himnas atskaņojums kopā ar vijolnieku ansambli un vokālajiem ansambļiem “Kriksis” un “Kreksis”, piedaloties arī pašiem skolotājiem. Lepojamies, ka komponists un bijušais Tukuma Mūzikas skolas pedagogs Pēteris Butāns un dzejnieks Elmārs Augusts Rumba ir atstājuši mums skaistu veltījumu – dziesmu, mūsu skolas himnu “Mūzikai”. Paldies skolotājai Inārai Vičmanei par ierosinājumu himnas aranžijai orķestrim. Tagad tā ieguvusi vēl krāšņāku skanējumu orķestra balsīs un kora dziedājumā.

Šogad festivāla viesi bija MIKC Ventspils Mūzikas vidusskolas flautas spēles pedagoga Ainas Lodziņas vadītais flautu trio – Nora Lodziņa (pikolo flauta, flauta), Alise Luīze Legzdiņa (flauta), Jana Ancāne (alta flauta). Izcils sniegums, spilgta programma, teicama ansambļa saspēle un muzikalitāte raksturoja mūsu viesu flautu trio uzstāšanos.

Priecājāmies redzēt un dzirdēt mūsu skolas absolventi flautisti Alisi Luīzi Legzdiņu  un vēlam viņai veiksmīgi turpināt muzikālo tālākizglītību.

Ventspils viesi iepazīstināja mūsu audzēkņus un vecākus ar izglītības turpināšanu MIKC Ventspils Mūzikas vidusskolā, ar izglītības programmām, kuras var apgūt Ventspils Mūzikas vidusskolā, ar tās pedagogiem, ar skolas tradīcijām, ar augstajiem sasniegumiem, projektiem un aktivitātēm. Skola aicina arī mūsu audzēkņus doties uz Ventspili, lai turpinātu mūzikas izglītības ceļu.

Paldies visiem skolotājiem un audzēkņiem par dalību festivālā “Satiksimies Tukumā”!

                                                                                                                               Ligita Zemniece

Please follow and like us:

Similar Posts