Šajā mācību gadā sava profila konkursā nolēma piedalīties arī Tukuma Mūzikas skolas vokālie ansambļi “Kriksis” un “Kreksis”

 

2018.gada 15.februārī abi vokālie ansambļi piedalījās VISC rīkotajā vokālās mūzikas konkursā “Balsis 2018” I kārtā Tukuma 2.pamatskolā. Abi ansambļi ieguva lielāko punktu skaitu no visiem dalībniekiem –  A (Augstākās) pakāpes diplomus un žūrijas komisijas – A.Plezera, M.Ģērmanes, A.Vilkaušas laba vēlējumus startam II kārtā.

Konkursa II kārta notika 2.martā Jelgavā, kur vokālos ansambļus vērtēja ļoti nopietna, profesionāla žūrija, kuras sastāvā bija Irēna Nelsone – mūzikas pedagoģe, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas metodiķe un lektore; Mārīte Puriņa – mūzikas pedagoģe, Lielvārdes mūzikas un mākslas skolas direktore, vokālās grupas „Anima Solla” vadītāja;  Nora Vītiņa – diriģente, vokālās grupas „Latvian Voices” dziedātāja; Antra Strikaite – VISC Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vadītājas vietniece, projekta vadītāja.  Skolā mūs uzņēma ļoti laipni. Durvis apsargāja Valsts policijas darbinieki, mums uz visu dienu tika atvēlēta liela klases telpa, mēģinājumu un uzstāšanās laiki bija precīzi izrēķināti. Pārsteigums visiem bija 3minūšu garais mēģinājumu laiks konkursa zālē. Niecīgās minūtes aizlidoja, kā nebijušas….tikko nostājāmies…nedaudz iedziedājām dziesmu sākumiņus…un jau viss…jādod vieta nākamajiem… Paldies bērniem par organizētību, jo mēs zālē paspējām “sajusties” šo trīs minūšu laikā. Kā novēroju – citi ansambļi pat nepaspēja nostāties un atrast savu vietu uz skatuves 🙂 

Arī šoreiz mums konkursā veicās lieliski! “Kriksis” ieguva I pakāpi (43,32), bet “Kreksis” jau atkal saņēma A pakāpes diplomu (45,65).

Parasti šim konkursam vēl seko fināls, taču šis gads ir īpašs ar to, ka konkursa vietā būs svētku koncerts, kurā piedalīsies žūrijas izvēlētie vokālie ansambļi.

Liels gandarījums bija uzzinot, ka arī TMS vokālais ansamblis “Kreksis” ir aicināts dziedāt Vērmanes dārzā šā gada 2.jūlijā, XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku laikā. Mēs dziedāsim 15–20 minūšu garu koncerta programmu.

Liels paldies konkursa programmas kuplināšanā Dacei Pētersonei (flauta), Daces Šplītes – Lisovas vecāko klašu vijolnieku ansamblim. Liels paldies arī vecākiem par atbalstu konkursa laikā.

Konkursā katrs ansamblis dziedāja trīs dziesmas, no kurām divas bija jādzied a cappella. Paldies maniem dziedātājiem arī par manu – “Suņi zaķim pēdas dzina” un “Ar gailīti Rīgā braucu” tautas dziesmu apdaru interpretēšanu – pirmatskaņojumu Tukumā un Jelgavā. 🙂 

TMS vokālo ansambļu “Kriksis” un “Kreksis” vadītāja, koncertmeistare

Ināra Vičmane

Comments are closed.

Arhīvs
Kalendārs