Laikā no 14.-16.oktobrim Mazajā ģildē Rīgā norisinājās Septītais  Rīgas Starptautiskais  jauno pianistu konkurss, tajā piedalījās arī Tukuma Mūzikas skolas izglītības programmas Taustiņinstrumentu spēle – Klavierspēle 3.klases audzēkne Evelīna Vasiļonoka, kuru konkursam sagatavoja viņas skolotāja Mārīte Folkberga.

 

 

Ikgadējais Rīgas konkurss tiek organizēts atbilstoši starptautiskiem kritērijiem.  E.Vasiļonoka startēja junioru A grupā (7-8 gadi) 15 dalībnieku konkurencē, viņu vidū Latvijas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas un Ķīnas jaunie pianisti.

Konkurss nosaka repertuāra izvēli, kopā ar skolotāju M.Folkbergu Evelīna sagatavoja K.Černi „Etīdi”, no latviešu mūzikas bija izvēlētas I.Arnes  Latviešu tautas dziesmu apdares „Mēnestiņis zvaigznes skaita” un „Tautiešami roku devu” un cita žanra skaņdarbs Ž.B.Divernuā (Duvernoy)  „Bolero”.

Dalībniekus vērtēja starptautiska žūrija – pianiste Arta Arnicāne (Latvija/Šveice), Olga Palija (Ukraina/Lielbritānija), Džulio Biddau (Itālija), Gintars Januševičs (Lietuva/Vācija) un Slavomirs  Vilks (Polija), kā kritērijus nosakot – repertuāra grūtības pakāpi, tehnisko kvalitāti, stilistisko atbilstību un teksta precizitāti, mūzikas tēlu skaidrību un dažādību, kā arī skatuvisko kopiespaidu.

Tie, kas spēlē klavieres, sapratīs, ko nozīmē dalībniekam tikai 1 minūtes mēģinājums pirms konkursa! Te noteikti jāuzteic Evelīnas personiskās īpašības – spēja koncentrēties veicamajam uzdevumam, reizēm pat vēl labāk nekā mēģinājumā, noteikti palīdz arī viņas psiholoģiskā stabilitāte saspringtās situācijās. Evelīnai piemīt lielas darba spējas, atbildības izjūta, māka koncentrēties, noskaņoties un uzstāties cik labi vien iespējams – tā Evelīnu raksturo viņas skolotāja Mārīte Folkberga. Taču uz to var paļauties tikai tad, ja ir ieguldīts nopietns gatavošanās darbs un ir pārliecība par apgūto repertuāru.

Pirms rezultātu paziņošanas dalībnieki klausījās žūrijas ekspertu koncertu “Velte LV-100” Mazajā ģildē.

Rezultāti bija iepriecinoši – žūrija piešķīra Evelīnai Vasiļonokai augsto 2.vietu!

Prieks visiem  – audzēknei, skolotājai, ģimenei. Paldies skolotājai Mārītei Folkbergai par rūpīgo un lielo darbu, profesionāli sagatavojot audzēkni konkursam. Paldies, ka ir tik atsaucīgi vecāki, kas nežēlo ne laiku, ne līdzekļus, lai meitene apmeklētu mūzikas un arī mākslas skolu! Tiek mērots ceļš no Džūkstes, bet kā Evelīnas mamma saka: “Ja vajag, tad būsim, visu izdarīsim!”  Bērni ģimenei ir pirmajā vietā.  

Ligita Zemniece,

Tukuma Mūzikas skolas direktore

Comments are closed.

Arhīvs
Kalendārs