5.decembrī Tukuma pilsētas kultūras namā viesojās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ simfoniskais orķestris diriģenta Paula Megi /Paul Mägi/ vadībā.

Tukuma mūzikas dzīvē tas bija notikums, uz skatuves īsts simfoniskais orķestris ievērojama diriģenta vadībā atskaņo izcilus klasiskās mūzikas šedevrus!

Koncertprogramma “Plecu pie pleca” veidota ar īpašu uzdevumu – iesaistīt simfoniskā orķestra muzicēšanā mūzikas skolu audzēkņus. Līdzās lielajiem mūziķiem orķestra rindās muzicēja arī Tukuma, Engures un Kandavas mūzikas skolu audzēkņi (kopā 21).

No Tukuma Mūzikas skolas orķestra muzicēšanā iesaistījās flautistes Elēna Lisova (pedagogs Dace Pētersone) un Alise Luīze Legzdiņa (pedagogs Sanita Šteina), klarnetistes Marta Bahira, Evelīna Putāne, Terēze Ādiņa un Madara Sindija Petkeviča (pedagogs Normunds Krūmiņš), vijolniece Loreta Kitija Vičmane (pedagogs Dace Šplīte-Lisova), trompetists Ārons Straume, mežradznieks Edgars Ķinķeris (pedagogs Māris Rozenbergs) un sitaminstrumentālists Dominiks Kleins (pedagogs Aivars Sprigulis).  

Lai apgūtu kopā spēlējamos skaņdarbus, uz pirmo kopmēģinājumu Tukuma Mūzikas skolā bija ieradies JVLMA simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs Kaspars Ādamsons. Otra tikšanās ar orķestri  jaunajiem mūziķiem bija Rīgā, viesojoties  JVLMA. Mūzikas akadēmijā audzēkņiem bija noorganizēta arī ekskursija un viesošanās Jāzepa Vītola muzejā.

 Mēģinājums kopā ar JVLMA simfonisko orķestri bija īsts pārdzīvojums, jo pirmo reizi spēlēt “plecu pie pleca” īstā simfoniskā orķestrī ir ļoti atbildīgs uzdevums.

Mūzikas skolu audzēkņi kopā ar studentiem spēlēja Eduarda Grīga “Rītu” un “Kalnu karaļa alā” no svītas H.Ibsena lugai “Pērs Gints”.

Vēl koncertā skanēja Renē Ēsperes “Respectus”, Bendžamina Britena ”Muzikālie vakari”, bet koncerta otrajā daļā klausījāmies Antonīna Dvoržāka Devīto simfoniju “No Jaunās pasaules”.

Projekts „ Plecu pie pleca” uzrunāja arī mūsu skolas jaunos mūziķus, ļaujot sajust lielās mūzikas klātbūtni. Paldies pedagogiem par ieguldīto darbu, sagatavojot audzēkņus tik īsā laika periodā koncertam!

 Ligita Zemniece

 

Comments are closed.

Arhīvs
Kalendārs

Facebook