Jau 2018.gada novembrī Tukuma Mūzikas skolas vokālais ansamblis “Kreksis” saņēma uzaicinājumu piedalīties Valsts izglītības satura centra organizētajā II Latvijas izglītības iestāžu Tautas mūzikas festivālā, kurš nu jau notika šogad – 2019.gada 26. aprīlī Limbažos. Festivāla laikā aptuveni 200 bērnu un jauniešu no visas Latvijas – Liepājas, Krāslavas, Daugavpils, Līvāniem, Valmieras, Cēsīm, Rīgas un Limbažiem, muzicēja ielu koncertos, Limbažu bērnudārzos un festivāla lielkoncertā „Spēlē, spēlmani, es gavilēšu!”, kurš notika plkst.17.00 Limbažu kultūras namā. Koncertā piedalījās vokālie un instrumentālie ansambļi, koklētāju ansambļi, tautas mūzikas ansambļi un kapelas.

Kopā ar “Kreksi” uz Limbažiem devās daļa no vecāko klašu vijolnieku ansambļa un skolotāja Dace Šplīte – Lisova, kā arī flautiste Elēna Lisova. Dienas vidū uzstājāmies Burtnieku ielas pagalmā, bet vakarā –lielkoncertā.  Sākumā katrs no septiņpadsmit dažādu sastāvu kolektīviem uzstājās ar individuālu priekšnesumu, bet noslēgumā kopkoris ar koporķestri, kurā piedalījās arī mūsu vijolnieces – Dace Šplīte – Lisova, Irina Savčenko, Tīna Šneidere, Loreta Kitija Vičmane un Anna Pūliņa – izpildīja komponista Imanta Mežaraupa rapsodiju – kantāti „Nu ir laiks Rīgā braukt” diriģenta Jāņa Grigaļa vadībā. 

Diena bija izdevusies – saulīte sildīja, uzņemšana bija lieliska, katrs svētku dalībnieks saņēma dāvaniņas gan no VISC, gan arī no Limbažu novada iestādēm.

Pasākumu režisore bija Inga Cipe. Koncertu filmēja Re:tv. Pēc pasākuma skolotājus sveica arī Neformālās izglītības departamenta direktore Agra Bērziņa.

Paldies projekta vadītājai Antrai Strikaitei par burvīgo dienu Limbažos, par uzaicinājumu piedalīties šādā pasākumā. Paldies arī komponistei un Limbažu vokālā ansambļa “Pogas” vadītājai Dace Robulei par sirsnību un  atsaucību dienas garumā.

 

                                                                                           

Vokālā ansambļa “Kreksis”vadītāja un koncertmeistare

Ināra Vičmane

Comments are closed.

Arhīvs
Kalendārs