Tukuma Mūzikas skolas 8.klavieru klases audzēkne Eva Blumberga šajā mācību pusgadā ar ļoti labiem rezultātiem piedalījusies divos nozīmīgos pianistu konkursos, iegūstot godalgotas vietas.

14.decembrī Šauļu 1.Mūzikas skolā notika Dainiaus Trinkūno vārdā nosauktais II Starptautiskais jauno pianistu konkurss, kurā piedalījās 31 dalībnieks no dažādām Lietuvas mūzikas skolām. Konkursam jaunā pianiste sagatavoja klasisko J.Haidna D-Dur Sonāti, latviešu komponistes  L.Garūtas virtuozo Etīdi fis-moll un lietuviešu komponista skaņdarbu A.Račiūnas Balādi. Pēc Evas uzstāšanās zālē atskanēja vētraini aplausi, kas liecināja par spilgto priekšnesumu. Konkursā Eva ieguva laureātes diplomu, vienīgā savā grupā. Īpašs pārsteigums konkursantei un skolotājai bija speciālā balva par labāko lietuviešu skaņdarba interpretāciju.

IX Starptautiskajā Alfrēda Kalniņa Jauno pianistu konkursā Cēsīs, kas notika 23.novembrī, mūsu audzēknei Evai Blumbergai arī liels panākums – 2.vieta republikā. Šajā konkursā Eva lieliski nospēlēja sarežģītu programmu, kas ietvēra J.S.Baha Trīsbalsīgu invenciju e-moll un J.Haidna Sonāti Re mažorā I daļu. Konkursā obligāti bija jāatskaņo arī kāds Alfrēda Kalniņa skaņdarbs. No komponista klaviermūzikas opusiem tika izvēlēts mazāk pazīstamais, ļoti tēlainais, smalki niansētais, bet pianistiski  sarežģītais skaņdarbs “Ziemas ainava”.

Eva paspēj visu – labi mācīties, piedalīties televīzijas spēlē “Gudrs vēl gudrāks”, apgūt valodu prasmes un daudz ko citu, bet klavierspēlei Evas dzīvē ir ļoti nozīmīga loma. Audzēknes spilgtie panākumi konkursos apliecina skolotājas Mārītes Zutes augsti profesionālo klavierspēles pedagoģisko darbu, un skolotājai ir gandarījums par viņas audzēknes tik augsto novērtējumu starptautiskos konkursos.

Paldies Evas Blumbergas vecākiem par lielo atbalstu Tukuma Mūzikas skolai, konkursa brauciena nodrošināšanā  un skolotājai par ieguldīto darbu!

Ligita Zemniece
Tukuma Mūzikas skolas direktore

Comments are closed.

Arhīvs
Kalendārs