Tukuma Mūzikas skolas audzēkne Eva Blumberga un viņas skolotāja Mārīte Zute 11.decembrī devās uz Liepājas koncertzāli “Lielais Dzintars”, kuras mājīgajā  kamerzālē notika Liepājas II Starptautiskais pianistu konkurss “Piano Frequency”.

     Tikko audzēkne Eva Blumberga ieguva 1.vietas diplomu Mazpilsētu un lauku mūzikas skolu pianistu konkursā Dobelē. Jautāju skolotājai M.Zutei, kas pamudināja atkal gatavoties tik sarežģītam un grūtam konkursam Liepājā? Skolotāja ar sajūsmu stāsta, ka audzēkne ļoti vēlas jaunus izaicinājumus, grib un var spēlēt arvien pārliecinošāk. Tas iedvesmo arī pedagogu jauniem skaņdarba izpildījuma meklējumiem. Eva uzstājusies gan Vidzemes koncertzālē Cēsīs, gan Dobeles jaunajā koncertzālē “Zinta”, gan koncertzālē “Baltais Flīģelis” Siguldā, tādēļ ļoti vēlējusies spēlēt arī “Lielajā Dzintarā”.

     Šajā konkursā četrās vecuma grupās piedalījās pianisti no 20 Latvijas un Lietuvas mūzikas skolām un mūzikas vidusskolām. Visi audzēkņi bija ļoti labi sagatavoti, jo konkurss ir īsts pārbaudījums jaunajiem pianistiem. Programmā bija jāiekļauj viens J.S.Baha skaņdarbs, viena etīde vai virtuozs skaņdarbs un brīvas izvēles skaņdarbs. Eva Blumberga uzstājās C grupā, viņas programmā bija J.S.Bahs – Prelūdija un Fūga Do# LTK 1.d. BWV 848, S.Hellers – Etīde op.45 Nr.29 un Alfrēds Kalniņš – Ziemas ainava.

     Gods un liela atbildība bija muzicēt žūrijai, konkursantus vērtēja pianisti – starptautisku konkursu laureāti – Vestards Šimkus (Latvija), Diāna Zandberga (Latvija) un Aidas Puodžiukas (Lietuva). Sacenšoties ar Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu, Ventspils, Jūrmalas mūzikas vidusskolām un citu lielo skolu audzēkņiem, mūsu Eva Blumberga ieguva 2.vietu.

     Pats galvenais, ka Eva ar katru uzstāšanos pārsteidz ar savu māksliniecisko izaugsmi un prasmi muzicēt, neapstājas pie sasniegtā, dodas tālākos savas izaugsmes izaicinājumos!

Paldies skolotājai Mārītei Zutei par lielo ieguldīto darbu un Evas vecākiem par atbalstu, dodoties uz konkursu!

 

Ligita Zemniece

 

   

Comments are closed.

Arhīvs
Kalendārs

Facebook