29.janvārī Valmierā norisinājās Jautrītei Putniņai veltītais Starptautiskais jauno pianistu konkurss.

 „Jautrīte Putniņa ir Valmieras leģenda – bijusi neparasta pianiste, liels talants, apveltīta ar izcilām darba spējām. Viņa ļoti cienīja bērnus un spēja saskatīt to īpašo viņos, tāpēc priecājamies, ka konkursam, veltot to izcilajai pianistei, arī piemīt šī īpašā dzirksts,” uzsver konkursa rīkotāja I.Sudraba.

Konkursā piedalījās 28 mūzikas skolu audzēkņi no Latvijas un Igaunijas, kuri izpildīja klasicisma laikmeta izvērstas formas skaņdarbu, dalībnieka pārstāvētās valsts komponista skaņdarbu un brīvas izvēles skaņdarbu. Evelīnas konkursa repertuārā bija ietverti šādi skaņdarbi: V.A.Mocarts Sonatīne Nr.6 C dur I.daļa, A.Žilinskis “Elēģija” un D.Tolstojs “Spānijā”, katrs ar savu stilu un raksturu.

Konkursu vērtēja starptautiska žūrija – Ventis Zilberts (Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors), Ilze Treija (Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolas pasniedzēja) un Lenel Rand (Valgas Mūzikas skolas pasniedzēja).

Uz šo nopietno pianisma mākslas pārbaudījumu devās arī Tukuma Mūzikas skolas 4.klavieru klases audzēkne Evelīna Vasiļonoka un viņas skolotāja Mārīte Folkberga.

Lai gūtu panākumus šādā konkursā, nepietiek ar labu spēlēšanu vien. Ir jābūt iegūtai zināmai meistarībai, profesionalitātei un prasmei uzstāties.  Evelīna Vasiļonoka jau iepriekš ar panākumiem ir pārstāvējusi skolu konkursā un festivālos, uzstājusies koncertos.

Skolotāja M.Folkberga stāsta, ka Evelīna prot noskaņoties rūpīgam darbam, atbildīgajā brīdī spēj koncentrēties un nospēlēt cik labi vien iespējams. Konkursa gatavošanās laikā pret saviem uzdevumiem izturējusies ar vislielāko atbildības sajūtu. Liela atzinība Evelīnas ģimenei, jo mācībām mūzikas skolā ir nepieciešams ļoti liels vecāku atbalsts.   Skolotāja un audzēkne ir gandarītas par iegūto 2.vietu starptautiskā konkursā. Ieguldītais darbs noteikti palīdzēs tālāk attīstīties  Evelīnas Vasiļonokas spēlētprasmei un muzikālai izaugsmei!

Apsveicam Evelīnu Vasiļonoku un skolotāju Mārīti Folkbergu ar iegūto 2.vietu A grupā konkursā!

Ligita Zemniece

Comments are closed.

Arhīvs
Kalendārs

Facebook