21.februārī Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolā notika VII Arvīda Žilinska Starptautiskais jauno pianistu konkurss, kurā 1.vietu A grupā ieguva Tukuma Mūzikas skolas 4.klavieru klases audzēkne Evelīna Vasiļonoka (skolotāja Mārīte Folkberga).

Uz konkursu Jēkabpilī bija ieradušies 46 jaunie pianisti no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Polijas. Konkursu vērtēja starptautiska žūrija – pianiste, mūzikas un pedagoģijas zinātņu doktore, asociētā profesore Nora Lūse, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas pedagoģe un koncertmeistare Ilze Kundziņa, Polijas pilsētas Červionkas-Leščinas Privātās Mūzikas skolas direktors, pianists un pedagogs Andžejs Podorskis (Andrzej Podorski).

Katrs konkursants izpildīja komponista A. Žilinska skaņdarbu un klasicisma laikmeta Sonatīnes vai Sonātes 1. daļu. Piedaloties konkursā, audzēkņi padziļina savas zināšanas un interesi par komponista Arvīda Žilinska dzīvi un daiļradi.

Evelīnas vecāki saka: “Ļoti pateicīgi esam skolai par atbalstu! Sakām lielu paldies skolotājai Mārītei Folkbergai par viņas enerģiju, pacietību un mīlestību mācīšanas procesā, kā arī atbalstu konkursa laikā. Evelīnai ir izcila skolotāja, kuru novērtējam un bez kuras panākumu nebūtu.”

Skolotājas neatlaidīgais darbs, Evelīnas ģimenes atbalsts un meitenes talanta atklāsme veido jauno pianisti. Novēlam arī turpmāk tiekties pēc jauniem sasniegumiem un muzicējot sniegt prieku saviem klausītājiem.

 

Ligita Zemniece

 

 

Comments are closed.

Arhīvs
Kalendārs

Facebook