5.aprīlī Tukuma Mūzikas skolas audzēkņi piedalījās Zemgales reģiona mūzikas skolu klavierspēles 2.klases audzēkņu festivālā – koncertā „Saldumu pasaulē”, kas notika Skrīveru Mūzikas un mākslas skolā.

Festivālu katru gadu rīko kāda no Zemgales reģiona skolām. Šogad 60 mazie pianisti no 11 Zemgales reģiona skolām bija „Saldumu pasaules” viesi Skrīveros, „Latvijas saldumu galvaspilsētā”, kā jokoja paši mājinieki. Katra skola sacerēja savu saldumu stāstu. Tukuma Mūzikas skola svinēja Emīlijas Dzimšanas dienu! Viss bija kā īstā jubilejā – Emīliju ieradās sveikt draugi – ar ziediem, dāvanām, greznu torti! Runā, ka Dzimšanas dienā mums ir jāēd vairāk saldumu un jābūt laimīgiem! Jubilāres lomā iejutās Emīlija Šmita (skolotāja Jeļena Bērziņa), Emīlija visiem viesiem nospēlēja A.Behis skaņdarbu “Dzimšanas diena”, tas izskanēji priecīgi un pārliecinoši. Emīliju sveica Henrieta Antone un Roberts Laukmanis (skolotāja Mārīte Zute). Abi duetā atskaņoja R.Vinciguerra romantisko skaņdarbu “Sapnis”.  Klavieres skanēja liegi un maigi, katrs varēja pasapņot par savu Dzimšanas dienu!

Un tad ballīte varēja sākties ar Viktorijas Kronbergas braši spēlēto R.Paula „Maziņš esmu es” (skolotāja Margita Biezaite).

Visu saldo stāstiņu par Cukuriņu, Cepumiņu un Biskvītiņu klausītājiem uzbūra skolotāja Mārīte Folkberga.

2.klases pianistiem tā bija laba uzstāšanās pieredze – muzicējot neparastākos apstākļos, klausoties citu skolu bērnu muzicēšanu un saldos stāstus. Pēc tam kā balva par koncertu – darbošanās radošajās darbnīcās un ekskursija „Gotiņu”  Skrīveru ražotnē (Skrīveru pārtikas kombinātā), bērni paši  kļuva par īstiem konfekšu meistariem.

Prieks bija viesoties skaistajā, šajā mācību gadā atklātajā jaunajā Skrīveru Mūzikas un mākslas skolas ēkā, satikt kolēģus no citām mūzikas skolām un klausīties bērnu muzicēšanā!

Ligita Zemniece

 

 

Comments are closed.

Arhīvs
Kalendārs