15.novembra rītā Tukuma Mūzikas skolas vecāko klašu audzēkņi un pedagogi devās uz Rīgu uz koncertzāli Lielā ģilde, lai klausītos un vērotu koncerta „LNSO un Georgijs Osokins” ģenerālmēģinājumu. Ar lielu nepacietību gaidījām, kad atskanēs mūzika un klavieru taustiņiem pieskarsies pianists Georgijs Osokins. Vēl tikai brīdi pirms mākslinieku uzstāšanās mūzikas žurnālists Orests Silabriedis klausītājus iepazīstināja ar koncerta programmu, pastāstot par laiku komponista Friderika Šopēna jaunībā, kad radās Otrais klavierkoncerts. Rit pēdējie dzimtajā Polijā pavadītie mēneši, komponistam ir tikai 19 gadi, kad tiek sacerēts viens no skaistākajiem klavierkoncertiem.

Izcilais, talantīgais un klausītāju iemīļotais pianists Georgijs Osokins piesaista arī mūsu skolas audzēkņu uzmanību – ar briljanti virtuozo spēli un smalko toni.

Interesanti bija vērot arī kopdarbību ar jauno diriģentu Lio Kuokmanu. Viņš ir prestižā Svetlanova konkursa laureāts (Parīze, 2014), Filadelfijas orķestra asistentdiriģents, Honkongas Jaunās mūzikas ansambļa mākslinieciskais vadītājs – aizrautīgs un prasmīgs jauneklis ar spožu karjeru operpasaulē un simfoniskajā arēnā.

Otrajā daļā klausījāmies Šūmaņa Trešo jeb Reinas simfoniju, kas tapusi pēc iedvesmojoša ceļojuma kopā ar mīļoto Klāru pa skaisto Reinzemi.

O.Silabriedis pastāstīja par komponistu Robertu Šūmani, simfoniskās mūzikas jomā viņš komponējis vairākas uvertīras, vairākus koncertžanra paraugus un četras pabeigtas simfonijas.Trešā simfonija tapusi Diseldorfā, kur Šūmanis sākotnēji pavadīja vienu no savas dzīves beigu daļas laimīgākajiem posmiem.

Mūsu audzēkņiem piektdienas rīts Lielajā ģildē bija interesanta un emocijām bagāta „mūzikas literatūras stunda”, kas paliks ilgi atmiņā!

 

Ligita Zemniece

 

 

Comments are closed.

Arhīvs
Kalendārs

Facebook