31.oktobrī Tukuma Mūzikas skolas klarnešu kvintets atgriezās no starptautiska mūzikas un mākslas konkursa „Baltic and Israel Talents 2019” fināla Izraēlā, atvedot ceļojuma somā ne tikai kausu un diplomu par pirmo vietu, bet arī neaizmirstamus iespaidus par Svēto Zemi.

Klarnešu kvinteta sastāvā muzicē Tumes pamatskolas 6.klases skolnieces Terēze Ādiņa, Marta Bahira, Madara Sindija Petkeviča un Evelīna Putāne (klarnetes) un Tukuma 2.pamatskolas 6.klases skolniece Karlīne Baltiņa (klavieres). Šādā sastāvā ansamblis spēlē tikai pusotru gadu, bet jau ar ievērības cienīgiem rezultātiem. Kā apgalvo viņu pedagogi Inguna Grīnvalde un Normunds Krūmiņš – nav nesasniedzamu mērķu un nepiepildāmu sapņu. Ir nepieciešams tikai mērķtiecīgs, motivējošs un aizrautīgs pedagogs, vecāku pārliecība sava bērna varēšanai un vecāku uzticēšanās galvenajam gidam – skolotājam. Un tad iespēja tiek dota! Galvenais – to neatraidīt!

Meitenēm šī neatraidītā iespēja ļāva piedzīvot arī tik daudzus pirmoreiz un izbrīnā ieplest acis  – pirmais lidojums,  pirmoreiz redzēt palmas, banānu plantācijas, tuksnesi un kamieļus. Neprotot peldēt, pirmoreiz neslīkt Nāves jūrā. Izbrīnā ieplest acis, ieraugot astoto pasaules brīnumu Bahaija templi un gaisa dārzus. Pirmoreiz redzēt Jeruzalemi un sajust ticību tik tuvu blakus – pie Raudu mūra vai saņemot svētību Jordānas upē.

Šī neatraidītā iespēja ļāva iepazīt ne tikai tālas zemes klimatu, dabu, vēsturi un savdabīgo kultūru, bet arī lika brīnīties par izraēliešu nesatricināmo mieru. Miers, kas, mūsuprāt, brīžiem šķita kā neorganizētība, neizdarība vai aizmāršība, patiesībā bija nesatricināma pārliecība, ka tas, kam ir jānotiek, notiks – vienalga, desmit minūtes agrāk vai vēlāk, desmit kilometrus tuvāk vai tālāk… Gribas ticēt konkursa organizatores Ivonnas Jankelovičas-Korveras (Ivonna Jankelovich-Korver) sapnim, ka reiz izraēliešu bērni tuvināsies latviešu māslinieciskajam līmenim muzicēšanā un vokālajā mākslā, savukārt, latvieši iemācīsies vairāk izbaudīt uzstāšanos, spēs atraisīties uz skatuves un rezultāti būs otršķirīgi.

Neatraidiet iespējas, un jums tās tiks dotas!

Aija Baltiņa

Comments are closed.

Arhīvs
Kalendārs

Facebook