Kurzemes reģiona Mūzikas skolu pianistu konkurss “No prelūdijas līdz…” norisinājās Ventspils jaunajā, skaistajā koncertzālē “Latvija” šī gada 31.janvārī.

Konkursā piedalījās audzēkņi no PIKC Ventspils Mūzikas vidusskolas, Talsu Mūzikas skolas, Dundagas Mākslas un mūzikas skolas, Piltenes Mūzikas skolas, Ugāles Mūzikas un mākslas skolas, E.Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolas un Tukuma Mūzikas skolas.

Konkursu vērtēja žūrija – klavierspēles pedagogi Irēne Štrausa (Jūrmalas Mūzikas vidusskola), Endijs Renemanis (PIKC Ventspils Mūzikas vidusskola) un  Ludmila Kamiševa (PIKC Ventspils Mūzikas vidusskola), noklausoties divdesmit viena audzēkņa sniegumu.

Katrs konkursants atskaņoja trīs dažādus pēc konkursa nolikuma paredzētus skaņdarbus un startēja pēc klases atbilstošā vecuma grupā. Uz konkursu devās arī divi Tukuma Mūzikas skolas jaunie pianisti, skolotājas Mārītes Zutes audzēkņi –Haralds Apinis (4.klavieru klase) un Eva Blumberga (9.klavieru klase).

Šoreiz skolotājas Mārītes Zutes abiem konkursantiem Haraldam un Evai bija īpaša vēlēšanās –  pirmo reizi uzstāties koncertzālē “Latvija”, kas izceļas ar ļoti skaistu, lielu, akustiski skanīgu koncertzāli, un muzicēt uz izcila koncertflīģeļa! Zālē varēja saklausīt katru vissmalkāko izpildījuma niansi un spēlēt esot bijis ļoti patīkami, tā atzina audzēkne Eva Blumberga.

Priecīgi un gandarīti par teicamo novērtējumu no konkursa atgriezās mūsu skolas pianisti, jo Haraldam Apinim tika piešķirta 1.vieta B grupā un Eva Blumberga ieguva 1.vietu D grupā. Sveicam skolotāju Mārīti Zuti ar divkāršu uzvaru pianistu konkursā Ventspilī!

Liels paldies arī audzēkņu vecākiem par atbalstu nokļūšanai konkursā!

 

Ligita Zemniece,

Tukuma Mūzikas skolas direktore

Comments are closed.

Arhīvs
Kalendārs

Facebook