Šā gada 30.aprīlī 1.klases vijoles spēles audzēkne Agate Šneidere piedalījās Viļņā starptautiskajā stīgu instrumentu konkursā „Diena ar lietuviešu skaņdarbu”. Agates grupā piedalījās audzēkņi no 1.-3.klasei un tajā bija 21 dalībnieks no 8 dažādām mūzikas skolām. Bija interesanti iepazīt un paklausīties lietuviešu  komponistu skaņdarbu interpretācijas vijolei un čellam. Visvairāk protams, izskanēja B.Dvarionas vārds, bet vēl dzirdējām T.Šernas, B.Kutavičius, K.Vasiliauskaite, V.Bagdonas skaņdarbus.

Agate izpildīja B.Dvarionas „Dziesmu” un N.Levi „Tarantellu”. Sniegums konkursā bija pārliecinošs, izteiksmīgs ar atbilstošu raksturu, tādēļ žūrija Agatei piešķīra 2. vietu.

Lielu paldies saku koncertmeistarei Natālijai Župerkai un milzīgu paldies saku Agates vecākiem, kuri gādāja par nokļūšanu līdz Viļņai un gādāja par mūsu labsajūtu (ietverot ekskursijas pa Traķu pili, Zoo centru, Pakrojas muižu) 2 dienu garumā.

Šis nebija vienīgais pasākums, kur šajā nedēļā Agate piedalījās. Viņa un māsa Tīna Šneidere, kā arī Marta Pētersone un Loreta Kitija Vičmane piedalījās festivālā „Deju pasaule” Jelgavas mūzikas vidusskolā .

 Mūsu ikgadējā pavasara koncertā vecākiem piedalījās visi mani audzēkņi.

Ar nepacietību konkursu Saldus skaistajā un plašajā mūzikas skolā 3.aprīlī  gaida mani audzēkņi – Agate Šneidere, Dominiks Geidāns, Marta Pētersone un Tīna Šneidere.

Ir liels prieks komunicēt ar atsaucīgiem un saprotošiem vecākiem un strādāt ar viņu centīgajiem un talantīgajiem bērniem!

                          Stīgu instrumentu spēles nodaļas vadītāja

                                                                 Dace Šplīte -Lisova

 

Comments are closed.

Arhīvs
Kalendārs